Taximetrist reținut pentru că racola marinari din port și le oferea prostituate

497
< 1 min citire
Taximetrist reținut pentru că racola marinari din port și le oferea prostituate - retinut1322427838-1331731272.jpg
Două femei și un bărbat sunt prezentați în aceste momente procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanța în vederea arestării preventive pentru comiterea infracțiunii de proxenetism.
Bărbatul, taximetrist în Constanța, este acuzat că racola marinari de la bordul navelor venite în port și îi transporta la apartamentele celor două femei, din Constanța, unde prostituatele întrețineau raporturi sexuale cu aceștia.
În urma mai multor percheziții domiciliare, polițiștii au descoperit șapte tinere, cu vârste cuprinse între 17 și 36 de ani, din mai multe localități din județ, care au recunoscut că se prostituau. Din locuințele cu pricina au fost ridicați peste 1.600 de dolari și peste 1.000 de lei, proveniți din fapte de prostituție. Anchetatorii spun că o partidă de sex îi costa pe marinari 70 de dolari, iar activitatea grupului de proxeneți se desfășura de aproximativ jumătate de an.
Atât taximetristul, cât și cele două femei au fost reținuți sub acuzația de proxenetism.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0365 secunde