Trei jandarmi cercetați după ce ar fi violat două prostituate

252
< 1 min citire
Jandarmeria Română va sesiza procurorii pentru încălcare de consemn în cazul celor trei jandarmi, care sunt cercetați pentru viol, după ce două prostituate au depus plângere.
Oficialii instituției au precizat că cei trei jandarmi făceau parte dintr-o echipă de rezervă a dispozitivului de pază a BNR. Paza băncii a fost asigurată fără probleme, spun reprezentanții Jandarmeriei, care precizează că subofițerii au fost angajați din rândul civililor de o perioadă relativ scurtă.
Trei dintre jandarmii care, în noaptea de joi spre vineri, asigurau paza Băncii Naționale a României sunt cercetați de Secția 1 Poliției pentru viol, după ce două prosti-tuate au formulat plângere. Potrivit anchetatorilor, cele două femei sus-țin că cei trei jandarmi consumaseră băuturi alcoolice și le-au ridicat, în jurul orei 22.30, din zona Athenee Palace din Sectorul 1.
Prostituatele ar fi fost duse într-o curte din zona Doamnei, unde susțin că jandarmii au întreținut relații sexu-ale cu ele, fără să le plătească. Din acest motiv, femeile au mers, în jurul orei 2.30, și au depus plângere.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.0291 secunde