Un tânăr se află în stare gravă la spital, după ce a pierdut controlul mașinii și s-a izbit de două auto-turisme care circulau din contrasens.
Bărbatul nu a ținut cont de faptul că asfaltul era ud din cauza ploii și a apăsat excesiv pedala de acce-lerație, ceea ce a dus la producerea accidentului. Andrei Ionescu, de 21 de ani, căci despre el este vorba, se zbate acum între viață și moarte, fiind monitorizat permanent de cadrele medicale.
Tânărul se deplasa, sâmbătă, în jurul orei 12.40, din Constanța spre Valu lui Traian, la volanul unui autoturism Peugeot, însă nu a apu-cat să ajungă la destinație. În dreptul reprezentanței Dacia - Renault, la ieșire din oraș, din cauza vitezei neadaptate la condițiile de drum - carosabil ud, a pierdut controlul volanului și a intrat pe contrasens, unde s-a ciocnit frontal cu două autoturisme, un Logan și un Subaru, care circulau regulamentar pe banda 1 și 2, din cealaltă direcție de mers.
În urma coliziunilor foarte violente, Peugeotul a fost practic distrus, fiind nevoie de intervenția echipajelor de la descarcerare pentru a scoate șoferul din mașină. Andrei Ionescu a fost grav rănit în urma accidentului, fiind transportat în stare critică la spital. Ceilalți doi conducători auto au suferit leziuni ușoare ce nu au necesitat internare.
Polițiștii de la rutieră continuă cercetările pentru a stabili cauzele exacte și împrejurările în care s-a produs accidentul.