Unul dintre cei mai cunoscuți chirurgi pediatri din România, găsit spânzurat

347
< 1 min citire
Unul dintre cei mai cunoscuți chirurgi pediatri din România, găsit spânzurat - 646x404-1431948773.jpg
Medicul chirurg Augustin Ilieș a fost găsit spânzurat astăzi, în jurul prânzului, iar echipajele de intervenție au încercat timp de mai multe zeci de minute să-l resusciteze. În jurul orei 14.20, medicii de la SMURD au declarat oficial decesul chirurgului Augustin Ilieș. Polițiștii desfășoară o anchetă la fața locului, iar primele indicii conduc spre ipoteza unei tentative de sinucidere, scrie adevărul.ro. 
Doctorul Ilieș a cerut pensionarea, după 30 de ani de activitate, în mijlocul scandalului de corupție de la Spitalul Județean din Vaslui. 
În 2009, Augustin Ilieș a realizat o intervenție chirurgicală în premieră în județul Vaslui, efectuând cu succes o operație chirurgicală pe cord deschis, în cazul unui minor care fusese înjunghiat în inimă.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Pagina a fost generata in 0.0408 secunde