Viol între minori la Medgidia

503
1 min citire
A fost mințită că tatăl ei a suferit un accident, ademenită să meargă la groapa de gunoi de la marginea Medgidiei, unde a fost violată. Asta le-a spus polițiștilor, la începutul acestei săptămâni, o copilă de 13 ani, care-l arată cu degetul pe un minor de 15
ani. 
Potrivit oamenilor legii, luni, 4 februarie, copila, însoțită de părinți, s-a prezentat la Poliția municipiului Medgidia și a reclamat că vineri, 1 februarie, a fost victima unui viol. Ea le-a spus polițiștilor că îl cunoștea pe cel care a abuzat de ea și l-a crezut când i-a cerut să-l însoțească, pentru că tatăl ei a suferit un accident. Ajunși însă la marginea orașului, tânărul i-ar fi pus cuțitul la gât și ar fi obligat-o să întrețină relații sexuale. Cât privește motivul pentru care nu s-a prezentat imediat la Poliție, fata a spus că i-a fost rușine, iar părinții au spus că au aflat abia luni despre cele întâmplate. 
Minora a fost dusă la Serviciul de Medicină Legală, iar cadrele medicale au afirmat că a întreținut relații sexuale în trecut, dar nu pot stabili cu exactitate data și dacă a fost folosită forța. De asemenea, pe trupul fetei nu au fost găsite alte urme de violență. 
"Ambii minori sunt de etnie romă, au o condiție materială precară, sunt din rândul celor care caută în gunoaie. Mai mult, la data respectivă, când ar fi avut loc fapta, în zonă mai erau 10 - 15 persoane, care însă nu au auzit nimic. Se ridică niște semne de întrebare, dar vom ancheta cazul pentru a stabili dacă a existat fapta și dacă minorul indicat este vinovat", ne-au spus anchetatorii. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Luni, 04 Februarie 2013
Stire din Diverse : Ce este violul  în căsătorie
Pagina a fost generata in 0.0348 secunde