Un tip se duce la un cabinet stomatologic de top, renumit pentru tehnicile sale ultra-moderne de relaxare a pacienților. Medicul îl așază confortabil pe un scaun cu masaj, dă drumul la o muzică ambientală superbă și îi oferă un pahar cu un coniac fin de 20 de ani.
Pacientul bea coniacul, se relaxează total, iar doctorul îl întreabă cu un zâmbet cald:
- Ei, cum vă simțiți acum?
- Excelent, domnule doctor! Nici nu mai simt că sunt la dentist. Coniacul este genial!
Medicul îi mai toarnă un pahar:
- Mai serviți unul, vă rog. Cum este acum? Vă mai este frică?
- Deloc! Mă simt ca un leu! Să vină orice durere, sunt de neînvins!
Stomatologul își freacă mâinile mulțumit, ia freza și spune:
- Perfect! Atunci putem începe să lucrăm la cele trei carii adânci și la extracția de molar.
La care pacientul, strângând pumnii și privindu-l amenințător, spune:
- Ia să te văd eu acum... Să îndrăznească cineva să se atingă de dinții mei!