PSD nu mai merge pe mâna actualilor primari din Tuzla și Cobadin

846
< 1 min citire
Comitetul Executiv al Consiliului Organizației Județene a PSD a anunțat, ieri, în urma unei ședințe ordinare, că au fost validate candidaturile pentru alegerile locale din acest an, pentru primăriile constănțene.
Astfel, social democrații merg, în mare, pe mâna acelorași primari, excepție făcând administrațiile publice locale din Cobadin și Tuzla. De menționat este că, pentru fotoliul de primar al comunei Tuzla, în locul actualului primar social democrat, Avram Ghebenei, a fost validată candidatura lui Constantin Micu. Despre decizia de a se retrage din cursa pentru un nou mandat, Ghebenei a afirmat: "Nu mai sunt la vârsta de a mai candida. La fel de adevărat este, însă, și faptul că nici starea de sănătate nu-mi mai permite asta. Îmi doresc să rămân doar consilier local", a precizat Ghebenei.
În comuna Cobadin, în locul lui Ion Corneanu, actual gospodar șef, PSD a validat candidatura lui Cristian Telehoi. Cât privește alte localități, precum Lipnița, Cumpăna, Mircea Vodă și Tortoman, social democrații susțin aceiași primari, respectiv pe Florin Onescu, Mariana Gâju, Dumitru Dedu și Gheorghe Panait.
În ceea ce privește primăriile Medgidia și Mangalia, PSD mai stă pe gânduri, astfel că nici până la această oră numele candidaților social democrați nu sunt cunoscute.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.03 secunde