Mâine, la Tomis Mall, expoziție "Human" a studenților și profesorilor la Facultatea de Arte a Universității "Ovidius"

93
< 1 min citire
Vineri, 26 iulie 2013, la ora 19,000, la "Art Boutique Gallery" din incinta Tomis Mall Constanța, va avea loc vernisajul expoziției "Human", cu lucrări ale studenților și cadrelor didactice din Facultatea de Arte a Universității "Ovidius". 
"Human" este o încercare de regăsire a prezenței umane în zona preocupărilor artistice personale, o expoziție eclectică, însumând artiști din generații diferite și cu preocupări dintre cele mai diverse, cadre didactice și studenți ai Facultății de Arte, specializarea Pedagogia artelor plastice și decorative, din cadrul Universității "Ovidius". 
Organizatorii evenimentului sunt lect. univ. dr. Lelia Rus Pîrvan și asist. univ. drd. Sânziana Romanescu Cuciuc și expun Eugeniu Albu, Iustin Baltă, Anca Filip, Livia Manciu, Victor Rădulescu, Ramona Stoica, Maria Teodorescu, Tudor Tițoiu și Sabina Voinea. 

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole pe aceeași temă

Miercuri, 10 Iulie 2013
Stire din Cultură-Educație : Premieră la "Ovidius"
Pagina a fost generata in 0.0405 secunde