RATC introduce două linii estivale în stațiunea Mamaia. Cum vor circula autobuzele
298
Articole de la același autor
Începând de mâine, RATC pune la dispoziția constănțenilor și turiștilor care vor să meargă în Mamaia două linii estivale de transport în comun.
Astfel, linia Delfinul va circula de la Pescărie până la Hotel Caraiman și retur, iar linia Sirena de la Cireșica până la Hotel Caraiman și retur. Autobuzele vor pleca de la fiecare cap de linie, la intervale de 20 de minute, iar, în stațiunea Mamaia, unde se vor suprapune traseele, intervalul va fi de zece minute.
Tariful unei călătorii este de 1,5 lei, iar biletele se pot procura de la șoferul autobuzului. Prima cursă va pleca la ora 5,50, respectiv 6,00, iar ultima cursă va fi la ora 22,00, respectiv ora 22,10.
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Miercuri, 24 Iunie 2015
Miercuri, 24 Iunie 2015
Marţi, 23 Iunie 2015
Marţi, 23 Iunie 2015
Marţi, 23 Iunie 2015
Sâmbătă, 20 Iunie 2015
Sâmbătă, 20 Iunie 2015
Marţi, 23 Iunie 2015
Luni, 22 Iunie 2015
Sâmbătă, 20 Iunie 2015