Alin Cârstocea, eroul Viitorului în meciul cu Juventus

842
Alin Cârstocea a adus victoria Viitorului în meciul din deplasare, de sâmbătă, cu Juventus București, scor 2-0, internaționalul Under-19 al constănțenilor înscriind ambele goluri ale confruntării.
Prima dată a marcat în minutul 56, cu un șut la colțul lung, iar în minutul 89 a stabilit scorul final, dintr-un penalty scos de Chițu. După acest meci, atacantul Cristian Gavra, în premieră titular la Viitorul, a fost convocat la meciul amical U-19 Serbia - România, de miercuri, alături de alți doi jucători de la Viitorul, mijlocașii Benzar și Cârstocea.

Viitorul (antrenor, Cătălin Anghel): C. Popa - Bică, Ninu, Larie, Al. Chirilă (46 I. Călin) - Cârstocea, Benzar, Cristocea (cpt.) - R. Lupu (73 Păcuraru), Gavra, Sin (78 A. Chițu).