Andra Singuran, aur la Naționalele de natație

713

Sportiva Andra Singuran, de la Palatul Copiilor / CS Farul Constanța, a câștigat o medalie de aur și una de argint în prima zi a Campionatului Național de natație rezervat categoriei juniori II (fete 13-14 ani, băieți 14-16 ani), competiție care se desfășoară, în acest final de săptămână, la București.
Andra a fost imbatabilă în finala probei de 800 m liber și a terminat a doua la 50 m liber.
Și alți "delfini" constănțeni au urcat pe podium: Mihai Spălățelu - locul doi la 1.500 m liber, Antoanela Mănac - locul trei la 100 m bras și Sorin Bodiu - locul trei la 100 m bras. Foarte aproape de o medalie a fost și Răzvan Bidică, sportiv care a încheiat pe poziția a patra cursa la 200 m mixt.
Naționalele continuă în week-end, ultima zi de concurs fiind duminică, 13 iulie.

v v v
Delphin Înot Club organizează cursuri de inițiere și perfecționare la piscina hotelului Palm Beach din Mamaia. Selecțiile, coordonate de profesorul Aurel Șeicaru, au loc după următorul program: luni - vineri, între orele 15-18; sâmbătă, între orele 12 și 14. Relații la telefon 0721.400.790.