Beckham nu va juca în amicalul Anglia - Brazilia

311
Mijlocașul David Beckham a fost convocat la naționala Angliei pentru amicalul cu Brazilia, dar nu va mai evolua pentru că echipa sa de club, LA Galaxy, s-a calificat în finala Conferinței de Vest din MLS.
LA Galaxy a câștigat cu 1-0 manșa secundă a semifinalei contra lui Chivas USA și a reușit să se califice în finală cu scorul gene-ral 3-2. Golul victoriei a fost reușit de Landon Donovan, în minutul 73, din penalty. Beckham a evoluat până în minutul 78 al semifinalei, fiind înlocuit din cauza unei lovituri primite. Ultimul act al competiției va avea loc vineri, împotriva lui Houston Dynamo.
Selecționerul Angliei, Fabio Capello, l-a inclus pe Beckham în lista de 24 de jucător convocați pentru amicalul cu Brazilia, dar a precizat că Beckham va evolua pentru echipa de club în cazul în care aceasta se califică în finală.
Amicalul dintre Brazilia și Anglia va avea loc sâmbătă, în Qatar.