Bogdan Țucă și Iulian Geambazu, de neoprit la Grand Prix

903
Atleții constănțeni Bogdan Țucă și Iulian Geambazu, ambii de la CS Farul, au urcat de cinci ori pe podium la etapa întâi a Grand Prix-ului de atletism pentru seniori, tineret și juniori 1, de la București.
Țucă a câștigat probele de 400 m (49,54 s) și 800 m (1:55.11) și a fost al treilea la 200 m (22,91 s), în vreme ce Geambazu s-a impus la 200 m (22,57 s) și a ieșit pe locul secund la 400 m (49,68 s).
CS Farul și-a trecut în palmares încă două probe în capitală, 60 m feminin, unde a câștigat Andreea Ogrăzeanu (7,42 s) și 60 m garduri masculin, care l-a avut câștigător pe Cornel Bănănău (8,01 s). Alți doi fariști, Adel Dăia-nu și Cristian Vulcu, au reușit evoluții bune, la triplusalt - Dăianu (locul doi, cu 15,50 m) și 60 m - Vulcu (locul trei, cu 7,12 s).
În apropierea podiumului au încheiat competiția Beatrice Morar (Farul) și Andreea Lefcenco (CSS1 Constanța), la triplusalt (locul patru - 12,57 m, respectiv locul cinci - 12,35 m), Alina Râpanu (Farul), poziția a cincea la 400 m (58,10 s) și Cristian Boboc (Farul), aceeași poziție la triplusalt (14,57 m).