CFR Cluj a pierdut partida cu Galatasaray, scor 1-3

258
Campioana României la fotbal, CFR Cluj a fost învinsă de formația turcă Galatasaray Istanbul cu scorul de 3-1 (1-0), ieri seara, pe stadionul ''Dr. Constantin Rădulescu'' din Cluj-Napoca, într-un meci din Grupa H a Ligii Campionilor la fotbal.

Burak Yilmaz (18, 61, 74) a marcat toate golurile oaspeților, reușite de onoare a ardelenilor fiind semnată de Modou Sougou (53).

De menționat că Eboue a comis henț în careu în prelungirile primei reprize (45+2), dar arbitrul a lăsat jocul să continue.

CFR Cluj: Felgueiras - Sepsi (Bastos '31), Cadu, Piccolo, Ivo Pinto - Sougou, G. Mureșan, Godemeche (Bjelanovici '46), L. Alberto - Camora - Kapetanos (Valente '76). Antrenor: Paulo Sergio.

Galatasaray: Muslera - Eboue, Cris, Nounkeu, Riera - Hamit Altintop (Semih Kaya '90+1), Kurtuluș Yekta (Sabri Sarioglu '89), Selcuk Inan, Emre Colak - Umut Bulut (Amrabat '76), Burak Yilmaz. Antrenor: Fatih Terim.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Scoția, formată din William Collum (central), William Conquer, Martin Cryans (asistenți), Steven McLean, John Beaton (asistenți suplimentari) și Alan Mulvanny (rezervă).

CFR va juca următorul meci tot pe teren propriu, pe 20 noiembrie, cu Sporting Braga, meci decisiv pentru viitorul european al echipei în acest sezon.