Constănțenii, argint și bronz la Cupa României la tenis de masă

119

Recent, la Dumbrăvița, s-au desfășurat întrecerile Cupei României la tenis de masă, categoriile tineret și seniori, competiție la care au participat și sportivi de la CS Farul și LPS, însoțiți de antrenorul Stelian Hașoti.

Din păcate, constănțenii nu au reușit să-și adjudece medaliile de aur nici la tineret, nici la seniori.

La tineret, Alina Zaharia (CS Farul) s-a clasat pe poziția a doua, după ce a pierdut în finală cu Adina Diaconu (CSS Slatina), scor 1-4. Pe a treia treaptă s-a regăsit Mihaela Plăeașu (LPS), care a pierdut în semifinale în fața Alinei Zaharia, scor 0-4. La băieți, Cristi Pletea a încheiat competiție pe locul trei, după ce a cedat în fața lui Alexandru Manole (CS Pristavu Câmpulung), scor 3-4.

La seniori, cei trei constănțeni s-au oprit în sferturile competiției.