Crăciun a debutat cu gol la Callatis

312
Dragoș Crăciun, atacantul sosit la Callatis Mangalia de la Oțelul Galați, a înscris la primul său meci în tricoul vice-liderei seriei secunde a Ligii a III-a la fotbal, o victorie cu 2-1 contra lui Inter Clinceni (Liga a III-a, seria a treia, locul 9).
Partida s-a jucat ieri, la Izvorani, Crăciun deschi-zând scorul, în minutul 26. Inter a egalat după pauză, dar Alex Grigoraș a stabilit scorul final în minutul 90
(s-au jucat două reprize a câte 50 de minute).
Callatis a jucat cu: repriza întâi: Vl. Neagu - Bucur, Fl. Stoica, Răvoiu, L. Florea - I. Florea, Bolat, Kamara - Calagi, Crăciun, Bardu; repriza a doua: Bermudez - Țarălungă, Floricel, Hriniuc (un jucător de la Bacău, aflat în probe), Al. Iovănescu - Dimcea, Cogali, Patane - Al. Grigoraș, Doicaru, Ioviță.
"În prima repriză, băieții s-au mișcat bine, dar după pauză au jucat mai slab, ceea ce m-a nemulțumit", a declarat, pentru "Cuget Liber", Erik Lincar, antrenorul principal al lui Callatis.
Echipa din Mangalia susține următorul amical de la Izvorani sâmbătă, 29 ianuarie, cu ACS Berceni.