Cristina Bujin și Anca Heltne, campioane balcanice

416
Reprezentanții Constanței la Campionatul Balcanic de sală la atletism, din Grecia, au contribuit din plin la situarea pe locul întâi a echipei României, atât la feminin, cât și la masculin.
Cristina Bujin (Farul - Dinamo), la triplusalt (14,03 m) și Anca Heltne (Farul - CSM București), la greutate (19,30 m), au devenit campioane balcanice, iar Adrian Vasile (Farul), cu performanța de 7,53 m, a obținut titlul de vicecampion la lungime.
Constănțenii au obținut medalii și la Naționalele de sală la juniori I, de la București. Andreea Ogrăzeanu (CSS Alexandria - Farul) a luat locul întâi la 60 m (7,63 s) și doi la 400 m (59,16 s). La triplusalt, Dorian Barbu și Dragoș Sbarcea, ambii de la Farul - LPS "Nicolae Rotaru" CSS, au cucerit argintul și bronzul, cu 14,06 m, respectiv 14 m, în vreme ce Alexandru Amzuleanu (CSS Hunedoara - Farul) a ocupat și el poziția a treia la 60 m (7,02 s).
George Moroșan, de la Farul, și Anca Rusneac (LPS) au fost clasații constănțeni pe podium la etapa secundă a Grand Prix-ului de juniori III, tot din capitală. Moroșan a fost al doilea la 300 m (39,41 s) și al treilea la 60 m (7,59 s), iar Rusneac, la 800 m, a venit pe doi (2:27,38).