CSU Neptun iernează pe locul șase

320
Echipa CS Universitar Neptun încheie anul pe locul șase, penultimul, în clasamentul Diviziei A de handbal masculin, Seria A.
În etapa a șaptea a returului, ultima a fazei întâi de campionat, formația antrenată a Mihail Făgărășan a fost învinsă, în deplasare, de CSS Bacău. Soarta întâlnirii s-a decis în repriza întâi, în care constănțenii au evoluat foarte slab, încasând 18 goluri și marcând doar cinci! După pauză, Neptunul și-a mai revenind, insuficient însă pentru a evita înfrângerea, 23-37. A arbitrat brigada Bura / Agavriloaie (Iași).
Celelalte rezultate ale rundei: CSM Focșani - Politehnica Iași 27-27, Universitatea Galați - HC Vaslui 41-32. CSU Neptun are șase puncte (trei victorii în 12 partide). Cel mai probabil, în barajul pentru promovarea în Liga Națională va merge echipa din Galați (locul 1, 22 p).