Cupa Firmelor la minifotbal a ajuns la faza sferturilor de finală

430

Punct final al sezonului regulat în Cupa Firmelor la minifotbal, competiție care bifează, primăvara aceasta, ediția cu numărul 4.

După o primă fază cu partide spectaculoase, clasamentul arată astfel: 1. Black Sea Equilibrium (24 punc-te, 8 meciuri), 2. CS Pompierul (19 p, 9 m), 3 Duo Distribuție (19 p, 9 m), 4. Academia Farul (18 p, 9 m), 5. VDT Construct (11 p, 9 m), 6. Dacris (10 p, 9 m), 7. Cert Construct (8 p, 9 m), 8. Epirotiki (8 p, 9 m), 9. FC Ovidiu (4 p, 8 m), 10. Ziariștii (1 p, 9 m).

Conform informațiilor furnizate de organizatori, a mai rămas de jucat meciul Black Sea Equilibrium - FC Ovidiu. Pentru stabilirea ocupantelor locurilor 2-3, criteriul primordial a fost rezultatul meciului direct, CS Pompierul - Duo Distribuție, scor 4-2, iar în situația echipelor de pe locurile 7-8, s-a ajuns la criteriul golaverajului, după ce partida directă Cert Construct - Epirotiki s-a încheiat la egalitate, 2-2.

Jocurile din sferturile de finală se vor disputa după următorul program: Black Sea Equilibrium - Epirotiki, CS Pompierul - Cert Construct, Duo Distribuție - Dacris, Academia Farul - VDT Construct.