Cupa Mondială de gimnastică artistică Andrei Muntean, locul 7 la inele

165

Sportivul român Andrei Muntean a ocupat locul 7 în finala de la inele, cu 14,450 puncte, la Cupa Mondială Challenge la gimnastică artistică de la Paris.

Francezul Samir Ait Said s-a impus, cu 15,100, pe locul al doilea s-a clasat ucraineanul Igor Radivilov, cu 14,950, iar pe poziția a treia a terminat rusul Denis Abliazin, cu 14,850. Muntean se calificase în finală cu a șasea notă, 14,450.

În calificări au mai evoluat Cristian Bățagă și Andrei Groza, dar ei nu au reușit să prindă nicio finală.

Marian Drăgulescu a făcut și el deplasarea la Paris, dar nu a mai intrat în concurs, din cauza unor dureri resimțite la tendonul ahilian, ca urmare a unei inflamații.