Cupa "Nadia Comăneci", la a doua ediție

270

În perioada 24-25 aprilie, la Onești a avut loc cea de-a doua ediție a Cupei "Nadia Comăneci". La categoria Junioare 3 nivel 1, locul al treilea a fost ocupat de echipa formată din Alexandra Tănase, Ana Maria Țuțuianu, Corina Petre și Luiza Popa. Pe locul al cincilea s-au clasat Adela Pătrașcu, Delia Constantinescu, Melisa Osman și Alexia Cojan, în timp ce la individual compus, locul al doilea a fost ocupat de Luiza Popa, toate de la CS Farul.

În ceea ce privește finalele pe aparate, Adela Pătrașcu s-a clasat pe locul I la bârnă, în timp ce Luiza Popa ocupă primul loc la sol.
La categoria Junioare 3 nivel 2, la individual compus, Ioana Stănciulescu s-a clasat pe locul al doilea, în timp ce la bârnă a luat medalia de aur, ocupând primul loc, iar la sol a ocupat locul patru. De asemenea, Silvia Sfiringu s-a clasat pe locul patru la bârnă.
Sportivii sunt antrenați de Camelia Voinea, Florin Uzun, Olimpia Fleșaru, Clemența Garabet, Carmen Traicu și instructorul sportiv Alina Drăgan.