Challenge Cup la volei masculin

CVM Tomis, misiune în Țara Sfântă

311
CVM Tomis Constanța și-a aflat adversara din faza sferturilor de finală ale Challenge Cup la volei masculin.
După disputarea manșei retur dintre Maccabi Tel Aviv și Olympiakos Pireu, câștig de cauză a avut formația din Israel, care a reușit să se impună, scor 3-1 și 15-12 în setul de aur, izbutind astfel să întoarcă soarta calificării. În tur, victoria le aparținuse grecilor, care câștigaseră tot cu 3-1.
Misiunea Tomisului nu se anunță a fi una deloc ușoară, așa cum poate ar putea părea la prima vedere, echipa antrenată de Zohar Bar Netzer și Gil Riv fiind cea mai titrată și mai iubită echipă de club din Israel.
Meciurile dintre CVM Tomis și Maccabi Tel Aviv se vor disputa pe 22 februarie, la Constanța, respectiv 29 februarie, în Israel. (C.P.)