CVM Tomis, primele meciuri în Sala Sporturilor

145

Astăzi și mâine, la Sala Sporturilor, de la ora 17.30, CVM Tomis va disputa două meciuri amicale împotriva formației bulgare Lukoil Burgas.

Miercuri seara, la Dobrici (Bulgaria), CVM Tomis a susținut prima partidă de verificare pentru noul sezon în compania echipei locale Dobrudja. Elevii lui Martin Stoev și Radu Began au câștigat cu scorul de 3-0 (25-23, 25-18, 25-21). Au evoluat pentru Tomis: Mitev, Yordanov, Laza, Ragin, Gotch, Ana-niev și Skundric - libero. Au mai jucat: Pavel, Mihălescu și Stancu.

Antrenorii celor două formații s-au înțeles pentru a se juca și al patrulea set, care a revenit gazdelor (33-31), pentru ca ambii tehnicieni să mai ruleze lotul. Pentru Constanța, au mai jucat în acest set Vologa și Muscină.

CVM Tomis va debuta în noul sezon pe data de 24 octombrie, pe terenul celor de la CS Unirea Dej, dar, până atunci, constănțenii vor înfrunta pe ACS VM Zalău, în Supercupa României (21 octombrie).