Săptămâna aceasta, Cupa României la volei masculin

CVM Tomis țintește eventul

267
< 1 min citire
După ce și-a adjudecat, pentru a doua oară consecutiv, titlul de campioană națională, echipa de volei masculin CVM Tomis Constanța se pregătește să îndeplinească și cel de-al doilea obiectiv al sezonului: câștigarea Cupei României.
Turneul final se va desfășura, săptămâna aceasta, în Sala Sporturilor, alături de team-ul gazdă urmând a mai participa formațiile Dinamo București, Explorări Baia Mare și VCM Piatra Neamț. Astăzi, de la ora 19, va avea loc ședința tehnică, eveniment în cadrul căruia se vor stabili semifinalele. Meciurile din semifinale se vor juca mâine, iar joi, 24 aprilie, sunt programate finalele, mică (de la ora 15) și mare (de la ora 17).
Antrenorul Stelio De Rocco este convins că jucătorii săi au puterea de a realiza eventul, iar Tomisul să evolueze, pe bază de wild-card, în Liga Campionilor.

Comentează știrea

Nu există comentarii introduse pentru acest articol!

Articole din aceeași secțiune

Pagina a fost generata in 0.032 secunde