Dansatori sportivi constănțeni, pe podium la Cupa României

113
1

Perechea formată din Vlad Pîslaru și Eszter Pop, de la Clubul Forever Dance Constanța, care a cucerit pentru prima oară în istoria dansului sportiv românesc titlul mondial la categoria Tineret Standard, cu ocazia Campionatului Mondial desfășurat recent la Brașov, s-a impus și în Cupa României la Tineret Standard (16-18 ani), ediția 2013. Tot în aceeași competiție, dar la clasa Adult Latino 19-35 ani, perechea Ștefan Grigore / Laura Filipescu, de la Clubul Magic Star Constanța, s-a clasat pe locul doi. Ediția de anul acesta a concursului de dans sportiv dotat cu Cupa României s-a desfășurat, timp de două zile, la Sala Polivalentă din Capitală, unde au participat aproximativ 1.000 de perechi.