Dinamo București - HC Dobrogea Sud Constanța 27-19, în play-off-ul Ligii Naționale de Handbal

569

UPDATE: Cele două formații se vor întâlni la Constanța, în meciul numărul doi, miercuri, 25 aprilie 2017.

UPDATE: În urmă cu doar câteva momente, s-a încheiat partida dintre HC Dobrogea Sud Constanța și Dinamo București, cu victoria gazdelor. Dinamo București s-au impus fără prea multe probleme, scor 27-19 (14-10).

UPDATE: În prima repriză, dinamoviștii nu au avut nici măcar o eliminare de două minute, chiar dacă lui Laurențiu Toma i-a fost spartă buza.

UPDATE: La pauză, HC Dobrogea Sud Constanța este condusă cu 10-14, în deplasare, pe terenul celor de la Dinamo București, în prima partidă din cadrul semifinalelor play-off-ului Ligii Naționale de Handbal masculin.

UPDATE: Meciul este echilibrat, inflamat deseori de deciziile controversate ale celor doi arbitri.

În doar câteva momente, în sala Dinamo din Capitală va începe partida dintre HC Dobrogea Sud Constanța și echipa gazdă, Dinamo București, în prima partidă din cadrul semifinalelor play-off-ului Ligii Naționale de Handbal.

Aproximativ 80 de suporteri ai constanțenilor sunt prezenți în sală pentru a-și încuraja favoriții.