Euro 2016. Două goluri în 3 minute pentru iberici

174

UPDATE  / Naționala de fotbal a Spaniei, deținătoarea titlului continental, s-a calificat în optimile de finală la EURO 2016, vineri seara, după ce a învins formația Turciei cu scorul de 3-0 (2-0), pe Stade de Nice din Nisa, în Grupa D a competiției.

Spania a făcut un meci excelent și s-a impus prin golurile marcate de Alvaro Morata (34, 48) și Nolito (37).

Min 45: Final de primă repriză. Spania conduce cu 2-0 și la acest scor este ca și calificată în optimi

Min 41: Iniesta este faultat de Ozan Turfan la marginea careului de 16 metri și jucătorul turc este avertizat

Min 37: GOL SPANIA! GOL NOLITO! După ce a centrat perfect pentru Morata, Nolito și-a trecut numele și pe lista marcatorilor. Lăsat singur în careul de 6 metri, vârful de la Celta Vigo a reluat fără speranțe pentru Volkan

Min 35: GOL SPANIA! GOL MORATA! Cu 10 minute înainte de pauză, vârful lui Juventus a deschis scorul cu o lovitură de cap perfectă, după o centrare venită de la Nolito

ECHIPELE DE START:

Spania (4-3-3): De Gea - Juanfran, Pique, Ramos, Jordi Alba - Fabregas, Busquets, Iniesta - David Silva, Morata, Nolito

Antrenor: Vicente del Bosque

Rezerve: Casillas, Azpilicueta, Bartra, Koke, Vazquez, Pedro, Bellerin, Thiago Alcantara, Mikel San Jose, Bruno Soriano, Aduriz, Sergio Rigco

Turcia (4-3-3): Volkan Babacan - Gokhan Gonul, Mehmet Topal, Hakan Balta, Caner Erkin - Ozan Tufan, Selcuk Inan, Oguzhan Ozyakup - Hakan Calhanoglu, Burak Yilmaz, Arda Turan

Rezerve: Semih Kaya, Ahmet Calik, Sahin, Tosun, Sahan, Kivrak, Koybasi, Yunus Malli, Volkan Sen, Emre Mor, Sener Ozbayrakli, Harun Tekin

Antrenor: Fatih Terim