FC Farul a dezamăgit din nou. Galerie foto

239

Farul a pierdut aseară, pe teren propriu, meciul disputat în nocturnă, în fața celor de la SC Bacău, scor 1-2 (0-0). Marinarii au deschis scorul în minutul 51 prin Adrian Pătulea, care l-a învins pe portarul Miron cu un șut din șase metri. În minutul 65, oaspeții reușesc să restabilească egalitatea prin Vraciu, care profită de apărarea aeriană a constănțenilor. Băcăuanii sunt pe val și reușesc să marcheze golul victoriei în minutul 66, după ce șutul lui Corban la colțul lung se oprește în plasa lui Negrilă. FC Farul Constanța – SC Bacău, scor final 1-2, iar șansele fariștilor să promoveze tind spre zero. În următoarea etapă, FC Farul se va deplasa pe terenul Oțelului Galați sâmbătă, 19 martie, de la ora 11.

Farul (antrenor Constantin Gache)l: Negrilă - Țăranu, Fl. Popa, Fl. Pătrașcu (cpt.), D. Bratu - Val. Munteanu (Băjan '74), Ad. Ionescu, Vezan (Cip. Milea '74), Tigoianu - C. Neagu, Pătulea (S. Chițu '81)

Rezerve neutilizate: I. Dinu - Corcoveanu, V. Suciu, Pungă

SC Bacău (antrenor Cristian Popovici): Bg. Miron (cpt.) - Mihălăchioae, Burcă, Masella (Belecciu '78), Al. Giurgiu - Corban (Sahru'86), Rz. Adăscăliței, I. Ursu, Drugă (Nemțanu '90+1) - Dumitriu, Vraciu

Rezerve neutilizate: Ureche - Grumezescu, Ciuta, Țuțu

Clasament: 1. Rapid 46 puncte, 2. Dunărea Călărași 42 p, 3. Dacia Unirea Brăila 38 p, 4. Academica Clinceni 36 p, 5. Farul Constanța 32 p, 6. SC Bacău 32 p, 7. Berceni 29 p, 8. Gloria Buzău 27 p, 9. Rapid Suceava 24 p, 10. Balotești 21 p, 11. Bucovina Pojorâta 16 p, 12. Oțelul 12 p, 13.Ceahlăul Piatra Neamț 11 p.