FC Farul a terminat la egalitate (2-2) amicalul cu CS Agigea

597
Meciul amical dintre FC Farul Constanța și formația din Liga a IV-a CS Agigea, disputat sâmbătă, pe terenul sintetic al Academiei "Gheorghe Hagi", s-a terminat la egalitate, scor 2-2.

Ambele goluri ale "marinarilor" au fost marcate de Sorin Chițu, în minutele 40 și 45+2. Pentru CS Agigea, a punctat Drăghici (min. 30) și Sandu (min. 43).

În timpul jocului, am consemnat și un eveniment mai neobișnuit: la faza unui penalty, un exhibiționist a intrat pe teren.

Tehnicianul Farului, Alin Artimon, a folosit următoarea formulă: Bolboașă - Birău, Buzea, I. Popescu, Drugă - Sg. Popescu, Săceanu, Călințaru - Ivanovici, S. Chițu, Mucsi (prima repriză); Vl. Neagu - Băjan, E. Năstase, Țabără, Eracai - Călințaru (Nițescu), Stavian, Constantinescu - Pâslaru, Bugă (Cl. Popa), Coteanu (repriza a doua).

Vă prezentăm, în continuare, programul Farului de jocuri amicale: miercuri, FC Farul - Dunărea Galați, ora 11.00; 23 februarie, FC Farul - FC Viitorul, ambele meciuri urmând a se juca tot pe terenul de la Ovidiu.