FC Viitorul, egal cu FC Kapaz, în cantonamentul din Turcia

138

Campioana României, FC Viitorul, a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-0), partida amicală disputată împotriva azerilor de la Kapaz, în cel de-al cincilea meci de verificare al cantonamentului din Antalya (Turcia).

Scorul a fost deschis de atacantul constănțenilor, Cristian Gavra, în minutul 29, fiind egalați pe finalul partidei, în minutul 81, la una din puținele situații clare avute de adversari.

Tot luni, echipa de pe litoral a anunțat rezilierea pe cale amiabilă a contractului portarului Victor Rîmniceanu. Ajuns la 27 de ani, Rîmniceanu a evoluat în 70 de partide pentru Viitorul, în care a încasat 65 de goluri, având și 29 de meciuri în care a păstrat poarta imaculată.