101
Fotbal - CM 2014 / Joachim Low: Brazilienii au intrat în șoc după ce-au încasat trei goluri în patru minute - joachimlow-1404895444.jpg

Brazilia a cedat nervos în timpul victoriei la scor a Germaniei, 7-1, în semifinalele Cupei Mondiale 2014, spune selecționerul neamț Joachim Low.
"Brazilineii au intrat în șoc după ce-au încasat trei goluri în patru minute", spune Low, potrivit B1.ro.
Antrenorul Germaniei a declarat la finalul partidei că elevii săi și-au păstrat calmul și au profitat de modul în care brazilienii au cedat nervos după ce s-au văzut conduși cu cinci goluri în minutul 29 al partidei, citează BBC Sport.
Low spune însă că nu se aștepta ca diferența la scor să fie atât de mare. Vorbind despre finala de duminică care se va juca cu Olanda sau Argentina, selecționerul german spune că va fi un cu totul alt meci, cu un cu totul alt oponent.