Fotbal / FC Farul înfrântă acasă de Dunărea Galați. Scor final 0-2 / Galerie foto

241

În urmă cu puțin timp s-a încheiat partida dintre FC Farul Constanța și Dunărea Galați, meci contând pentru etapa a XXV-a a Ligii a 2-a la fotbal, Seria 1. "Marinarii" au fost învinși cu scorul de 2-0, ambele golurile fiind marcate de Cosmin Neagu, unul în minutul 23 și, cel de-al doilea, din penalty, în minutul 80. FC Farul a încheiat partida în zece jucători după ce Bumbac a fost eliminat în minutul 80. În urma acestui scor, cele două echipe își păstrează locurile în clasament, FC Farul pe 11 și Dunărea Galați pe 12.
În minutul 75 al meciului, antrenorul constănțenilor, Ștefan Nanu a decis să părăsească banca tehnică, la scorul de 1-0 pentru Galați, fiind iritat de evoluția elevilor săi.