Fotbal / Steaua a ratat calificarea în sferturile Europa League

221
Steaua București a pierdut, ieri seară, partida din deplasare cu Chelsea, scor 1-3 (1-1), ratând astfel calificarea în sferturile UEFA Europa League (1-0 în tur).

Golurile gazdelor au fost reușite de către Mata (min. 31), Terry (min. 58) și Torres (min. 71), în timp ce pentru echipa noastră a punctat Vlad Chiricheș (min. 45).

Iată echipele:

Chelsea FC: Cech - Azpilicueta, Terry, David Luiz, A. Cole - Ramires, Obi Mikel - Oscar, Mata (Moses '90), Hazard (Benayoun '90+3) - Fernando Torres.

Antrenor: Rafael Benitez.

FC Steaua: Tătărușanu - Râpa (Adi Rocha '84), Szukala, Chiricheș, Latovlevici - Bourceanu, Pintilii - Ad. Popa, Chipciu, Tănase (Tatu '78) - Rusescu.

Antrenor: Laurențiu Reghecampf.

Arbitri: Stephane Lannoy - Frederic Cano, Michael Annonier - Antony Gautier, Ruddy Buquet - Eric Dansault (toți din Franța).