130
Fotbal / Un junior al Farului a marcat pentru România U18 în amicalul cu CSM Slatina - 1-1630931714.jpg

Naţionala de fotbal juniori U18 a României (jucători născuţi după 1 ianuarie 2004) a efectuat un stagiu de pregătire, la Slatina, pe care l-a încheiat cu un joc de verificare contra formaţiei de Liga a III-a CSM Slatina. Întâlnirea s-a încheiat cu victoria tricolorilor, scor 3-0, ultimul gol al României U18 fiind înscris de jucătorul Farului Denis Bujor, mijlocaş ofensiv intrat pe teren în debutul reprizei secunde.

În afara lui Denis Bujor, selecţionerul Daniel Oprescu a utilizat alţi trei jucători ai clubului constănţean: David Maftei (fundaş dreapta, titular, înlocuit la pauză), Ştefan Duţu (fundaş central, a intrat pe teren în debutul reprizei secunde) şi Emanuel Martinovic (fundaş central, titular, înlocuit la pauză).

La această acţiune, mai fusese convocat şi portarul David Dincă, dar acesta a fost oprit în lotul echipei de seniori a Farului pentru amicalul din week-end cu Galatasaray Istanbul.