231
1

FC Farul Constanța a terminat la egalitate scor 2-2, împotriva Daciei Unirea Brăila, în ultima etapă a play-off-ului Ligii a ll-a, Seria l. Marinarii au avut avantaj de două goluri grație reușitelor semnate de Adrian Pătulea în minutele 12 și 53, însă s-au văzut egalați în doar două minute de golurile marcate de Enciu (65) și G.Iordache (67). FC Farul s-a aflat cel mai probabil, la ultima partidă a clubului din istorie, intrarea în faliment fiind iminentă.

Farul: I. Dinu - Băjan, Al. Ioniță, Fl. Pătrașcu (Țăranu 71), Corcoveanu - Milea, S. Ad. Ionescu, Al. Matei (R.Moldoveanu 36) - Chițu, Pătulea.