Gimnastele junioare de la CS Farul s-au întors cu 12 medalii

419

Gimnastele constănțene de la CS Farul s-au aflat, week-end-ul trecut, la Deva, unde a avut loc Campionatul Național al junioarelor 3, 2, 1, la individual compus și la aparate. La competiție s-au prezentat sportive de la cluburile cu tradiție din țară precum CNS Deva, Farul Constanța, Steaua București, CSS 1 Timișoara, Dinamo București, CSM Onești. CS Farul Constanța și-a adjudecat un total de 12 medalii, în cele două zile de concurs. Ioana Stănciulescu a participat la junioare 3, nivel 2, unde a obținut locul I la individual compus, locul I la sol și locul II la paralele. Nicole Coman a fost înscrisă la junioare 2, nivel 3, a câștigat locul I la individual compus, locul II la sol și locul III la paralele. La junioare 2, nivel 4, CS Farul a obținut două medalii la sol: Corina Găianu a cucerit argintul, în timp ce Kathleen Coman a obținut bronzul. Teea Milea a concurat la categoria junioare 1 și a câștigat locul III la individual compus, locul I la sol, locul II la bârnă și locul III la sărituri. Gimnastele sunt antrenate de Clemența Garabet, Daniela Nicolai și Remus Nicolai.