Liga a III-a la fotbal, etapa a şasea

Gol marcat în prelungiri! Gloria Albeşti s-a impus în deplasarea de la Gh. Doja

182
Gol marcat în prelungiri! Gloria Albeşti s-a impus în deplasarea de la Gh. Doja - 1-1664704538.jpg

Meci thriller, sâmbătă, la Gheorghe Doja, unde, în cadrul etapei a şasea a Ligii a III-a la fotbal, Seria a III-a, s-au întâlnit localnica Recolta şi Gloria Albeşti.

Constănţenii au condus cu 1-0 şi 2-1, gazdele au preluat conducerea, 3-2, însă finalul a fost unul de senzaţie pentru Gloria, care a marcat două goluri (ultimul în prelungiri!) şi a câştigat cu 4-3! Pentru echipa din Albeşti, au marcat: Mihai Zugravu (min. 1), Cristian Stoian (min. 53) şi Alexandru Muscă (min. 88 şi 90+2).

Gloria Albeşti (antrenor principal Sică Enache, antrenor secund Gabriel Dinică): Ciuperceanu, Mişelăricu, Stoian, Florea, Puiu, Grigore, Neicu, Anton, Vieru, Pîslaru, Zugravu. Au mai intrat: Marin, Muscă, Zamfir, Roată, Muzechearu şi Sandu.

În schimb, celelalte echipe constănţene au suferit înfrângeri usturătoare în week-end. Gloria Băneasa a pierdut la scor de neprezentare, 0-3, meciul cu CS Afumaţi, disputat pe teren propriu, în timp ce Farul II a fost surclasată, scor 0-4, în deplasare, de FC Voluntari II.

Iată şi rezultatele înregistrate în celelalte partide ale rundei: ACS Înainte Modelu - CS Amara 4-0, Agricola Borcea - Dunărea Călăraşi 3-1.

În clasament, după şase etape, echipele constănţene ocupă următoarele locuri: Gloria Albeşti - 3 (10 puncte), Farul II - 7 (9 p), Gloria Băneasa - 8 (8 p). Lideră este CS Afumaţi (12 p), secondată de Înainte Modelu (11 p).

Etapa viitoare (sâmbătă, 8 octombrie): Gloria Albeşti - Gloria Băneasa, Farul II - Înainte Modelu.