Juniorii republicani ai Viitorului, victorii înaintea începerii campionatului

1201
Juniorii republicani ai Viitorului, victorii înaintea începerii campionatului - e7776432eeb8726ed42b5ecc4c1ce870.jpg
Echipele de juniori republicani de la Viitorul Constanța au susținut două partide de verificare înaintea începerii returului de campionat, care va demara pe 7 martie.
Juniorii A (antrenori, Ștefan Petcu și Marius Codescu) au jucat cu Elpis Constanța, echipă care activează în seria de juniori a Ligii a IV-a. Viitorul a câștigat cu 6-0, golurile fiind marcate de Diaconu, Cureteu (2), Coteanu (2) și Nicolescu.
Adversara juniorilor B (antrenori, Dan Rădulescu și Doru Carali) a fost echipa similară a Metalului Constanța, care a pierdut cu 1-8, învingătorii punctând prin Mol-dovan, Păiuș, Gavra (2), Omeag, Cobzariu (2) și Chiazim.
Ambele întâlniri s-au jucat pe terenul sintetic al Academiei "Gheorghe Hagi" și au avut câte trei reprize a câte 30 de minute.
Altfel, partida Viitorul Constanța - CS Viscofil, contând pentru prima etapă a returului Ligii a III-a, a fost reprogramată, la cererea gazdelor, pe 2 martie, la ora 15.