Euphony Asse-Lennik - CVM Tomis, în Challenge Cup la volei masculin

La un set distanță de sferturile de finală

342
Voleibaliștii de la CVM Tomis Constanța pleacă, în această dimineață, spre Belgia, unde vor susține, mâine, de la ora 21.30, partida cu Euphony Asse-Lennik, din manșa secundă a optimilor de finală ale Challenge Cup.
După ce, săptămâna trecută, la Sala Sporturilor, a câștigat clar, scor 3-0, campioana României are nevoie de numai un singur set pentru a-și asigura accesul în sferturi, însă jucătorii antrenați de canadianul Stelio De Rocco anunță că nu se vor mulțumi cu puțin și vor forța o nouă victorie. Întâlnirea va fi arbitrată de brigada Boris Kolarevic (Serbia) / Ljubomir Globacnik (Slovenia).
Dacă va urca în sferturi, programate pe 11 și 18 februarie, CVM Tomis va avea drept adversară învingătoarea din "dubla" Metallurg Jlobin (Belarus) - TV Amriswil (Elveția). În tur, pe teren propriu, bielorușii s-au impus cu 3-1. Echipele care trec cu bine de sferturi se vor duela, apoi, în Final Four.