Liga a II-a de fotbal, etapa a 13-a. Săgeata învinge pe CS Balotești și revine pe podium

139

Sâmbătă, pe stadionul "Flacăra" din Năvodari, s-a disputat partida dintre Săgeata Năvodari și CS Balotești. Gazdele au reușit să-și atingă obiectivul, acela de a obține cele trei puncte, scor 1-0. Unicul gol a fost marcat de Guerra, în minutul 38. "Este o victorie muncită. Știam că o să fie un meci greu. În a doua repriză, vântul ne-a încurcat foarte mult. Bine că am marcat în prima repriză. Avem probleme de lot, după ce Iloaie și-a reziliat contractul, am rămas 16 jucători toți", a declarat antrenorul Gică Butoiu. Pentru Săgeata, au jucat: Albuț (cpt.), Ganea, Guerra, Eloy, Pătrașcu, Damian, Chițu, Bruno, Cervera, Cîrjă, Stana. Rezerve: Ormenișan, Ursu, Srdic, Năstase, Vagner, Dunjic, Vieru.

Cu cele trei puncte, Săgeata a urcat din nou pe podium, pe locul trei, cu 24 de puncte, la egalitate cu Academica, aflată pe locul secund. FC Voluntari conduce detașat ierarhia, cu 31 de puncte.

Iată și rezultatul celorlalte partide ale etapei: CF Brăila - Unirea Slobozia 1-0, FCM Dorohoi - Rapid CFR Suceava 1-0, Gloria Buzău - ACS Academica Argeș Pitești 2-1, FC Voluntari - ACS Berceni 4-0.

Etapa următoare, Săgeata va juca cu CSM Unirea Slobozia.