Liga I: Gaz Metan Mediaș - ACS Poli Timișoara, scor 0-1

65

Formația ACS Poli Timișoara a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0, echipa Gaz Metan Mediaș, în ultimul meci al etapei a XX-a a Ligii I, partidă în care medieșenii au ratat două lovituri de la 11 metri și au evoluat cu un jucător mai puțin din minutul 3, informează Mediafax. Unicul gol al meciului a fost marcat de Florin Nanu, în minutul 88, care a înscris sub bară, din șase metri, după centrarea lui Morarijiu.

În minutul 3, căpitanul Gazului, Cristian Todea, a fost eliminat pentru un fault asupra lui Hasani. În minutul 73, Nuno Claro a apărat o lovitură de la 11 metri executată de Bawab și acordată după fault al lui Mera asupra lui Trtovac. Nuno Claro a apărat din nou o lovitură de la 11 metri, în minutul 77, executată de Ciprian Petre și acordată după un henț al lui Gorobsov. Gaz Metan: Pleșca - Trtovac, Frăsinescu, Muth, Buzean - Todea, Tahar - R. Avram (Roberto '46), Fl. Dan (Kumada '80), C. Petre - Bawab (Llullaku '85). Antrenor: Cristian Dulca.

ACS Poli Timișoara: Nuno Claro - Mera, Scutaru, Șeroni, Morarijiu - Bărbuț (Popovici '46). Gorobsov, Hasani, Trandu (Nanu '60) - Staicu (Ahmetovici '86), Boldea. Antrenor: Aurel Șunda. Cartonașe galbene: Buzean '38, Tahar '75, Frăsinescu '90+2 / Bărbuț '38, Staicu '50, N. Claro '69, Mera '72, Ahmetovici '90+1. Cartonaș roșu: Todea '3. Meciul a fost arbitrat de Adrian Cojocaru, ajutat de Sebastian Gheorghe și Ciprian Danșa. Arbitri suplimentari au fost Marius Omuț și Florin Marcu, iar rezervă Mihai Marica. Observatori au fost Patrițiu Abrudan și Ioan Zare.