Luptătorii constănţeni, medaliaţi la Cupa României şi Naţionalele cadeţilor
122
Articole de la același autor
Aurelian Arghir, noul director al Clubului Sportiv Farul Constanţa
27 Septembrie 2021
CS Cleopatra porneşte la drum cu o echipă în formare. Obiectiv: calificarea în play-off
17 Septembrie 2021
Fotbal / Teste negative! Marin, Nedelcu şi Cicâldău, disponibili pentru meciul cu Macedonia de Nord
08 Septembrie 2021
Fotbal, echipa naţională / Accidentat, Marian Aioani ratează meciul cu Macedonia de Nord
07 Septembrie 2021
Fotbal / Islanda - România, în preliminariile CM 2022. Rădoi: „Ar fi o victorie de moral”
02 Septembrie 2021
Florina Cristache, noul director executiv al DJST Constanţa
08 Octombrie 2021
Luptătorii de la CS Farul Constanţa au avut evoluţii foarte bune la Cupa României pentru seniori şi la Campionatul Naţional individual de cadeţi, competiţii găzduite, timp de patru zile, de Sala Sporturilor din Năvodari. Sportivii antrenaţi de Grigore Gheorghe au cucerit nu mai puţin de şapte medalii, atât la seniori, cât şi la cadeţi.
Astfel, la Cupa României, Răzvan Arnăut (categ. 67 kg) şi Nicolae Boantă (categ. 77 kg) şi-au adjudecat medaliile de aur, Minur Pârvu a luat argintul la categoria 55 kg, în timp ce Alexandra Condruţ a intrat în posesia medaliei de bronz la categoria 59 kg. Iar în clasamentul pe cluburi, CS Farul a ocupat locul întâi.
La cadeţi, pe podium au urcat Nicuşor Manolache, campionul categoriei 45 kg, Cristian Manu (categ. 45 kg) şi Andrei Buruiană (categ. 55 kg), ambii medaliaţi cu argint.
De la CS Poseidon Limanu-2 Mai, Alexandra Voiculescu şi Delia Voiculescu şi-au respectat statutul de campioane şi s-au clasat pe primul loc la Naţionalele cadeţilor, în timp ce Nicoleta Tăbîrcă a adus prima medalie la seniori, de bronz, pentru gruparea din sudul litoralului.
Alte patru titluri naţionale pentru luptele constănţene au fost cucerite de Bianca Iancău, Isabela Marin şi Alina Talbert, de la Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru”, respectiv Daniel Marian Sandu, de la Clubul Sportiv Mangalia.
Iată şi configuraţia podiumului Campionatului Naţional pe echipe-cadeţi: lupte feminine: locul 1. CS Poseidon Limanu-2 Mai, locul 2. CSM Oneşti, locul 3. LPS Botoşani şi CA Roman; lupte greco-romane: locul 1. LPS Botoşani, locul 2. LPS Suceava, locul 3. LPS Slatina şi CSM Piteşti; lupte libere: locul 1. CSS Tg. Mureş - CSS Odorheiu Secuiesc, locul 2. CSM Cluj Napoca - CSS Mangalia, locul 3 - CS Mureşul Tg. Mureş - CSS Reghin.
Foto: Facebook / Grigore Gheorghe
Astfel, la Cupa României, Răzvan Arnăut (categ. 67 kg) şi Nicolae Boantă (categ. 77 kg) şi-au adjudecat medaliile de aur, Minur Pârvu a luat argintul la categoria 55 kg, în timp ce Alexandra Condruţ a intrat în posesia medaliei de bronz la categoria 59 kg. Iar în clasamentul pe cluburi, CS Farul a ocupat locul întâi.
La cadeţi, pe podium au urcat Nicuşor Manolache, campionul categoriei 45 kg, Cristian Manu (categ. 45 kg) şi Andrei Buruiană (categ. 55 kg), ambii medaliaţi cu argint.
De la CS Poseidon Limanu-2 Mai, Alexandra Voiculescu şi Delia Voiculescu şi-au respectat statutul de campioane şi s-au clasat pe primul loc la Naţionalele cadeţilor, în timp ce Nicoleta Tăbîrcă a adus prima medalie la seniori, de bronz, pentru gruparea din sudul litoralului.
Alte patru titluri naţionale pentru luptele constănţene au fost cucerite de Bianca Iancău, Isabela Marin şi Alina Talbert, de la Liceul cu Program Sportiv „Nicolae Rotaru”, respectiv Daniel Marian Sandu, de la Clubul Sportiv Mangalia.
Iată şi configuraţia podiumului Campionatului Naţional pe echipe-cadeţi: lupte feminine: locul 1. CS Poseidon Limanu-2 Mai, locul 2. CSM Oneşti, locul 3. LPS Botoşani şi CA Roman; lupte greco-romane: locul 1. LPS Botoşani, locul 2. LPS Suceava, locul 3. LPS Slatina şi CSM Piteşti; lupte libere: locul 1. CSS Tg. Mureş - CSS Odorheiu Secuiesc, locul 2. CSM Cluj Napoca - CSS Mangalia, locul 3 - CS Mureşul Tg. Mureş - CSS Reghin.
Foto: Facebook / Grigore Gheorghe
Comentează știrea
Nu există comentarii introduse pentru acest articol!
Articole pe aceeași temă
Vineri, 15 Octombrie 2021
Miercuri, 13 Octombrie 2021
Duminică, 10 Octombrie 2021
Joi, 07 Octombrie 2021
Miercuri, 06 Octombrie 2021
Miercuri, 06 Octombrie 2021
Luni, 04 Octombrie 2021
Duminică, 03 Octombrie 2021
Vineri, 01 Octombrie 2021
Luni, 27 Septembrie 2021