159
Lupte / Medalii pentru sportivii de la CS Medgidia, la Campionatele Naţionale de juniori - 1-1666100988.jpg

Campionatul Național de juniori de la Târgu Mureș le-a oferit ocazia tinerilor luptători de la CS Medgidia să cucerească o medalie de argint, două medalii de bronz și alte clasări foarte bune în competiția finală.

Astfel, Rareș Moldoveanu a cucerit argintul la 60 de kg, iar Laurențiu Gheorghe a reușit să ia medalia de bronz la 78 de kg. Același bronz a fost obținut și de Maria Ion la 34 de kg.

Locuri foarte bune în clasament au fost bifate de Baba Carmina, Gabriela Nedelcu, Raisa Monea (locul 4), la 40 de kg și Maria Tomescu a terminat pe 5, la 56 de kg.