Micuții înotători de la CS Laguna, rezultate bune la Bacău

894
1

Clubul Sportiv Laguna Constanța a participat, în perioada 2-4 martie, la Bacău, la Campionatul de natație "Cupa Bistriței". Lotul cu care clubul constănțean s-a prezentat la start a fost compus din șase fete și patru băieți, înotători cu vârste cuprinse între 8 și 12 ani.
Rezultatele obținute de micii sportivi au fost neașteptate și lăudabile pentru natația constănțeană. Astfel, Sara Buzu (8 ani) a câștigat medalia de bronz la 50 m liber și a terminat pe locul V finala la 50 m bras.
Delegația din Constanța a fost condusă de antrenorii prof. Elena Hanu și prof. Elena Hălmăgean.

Ionela
6 martie 2012
Felicitari!

Felicitari SARA si... la mult mai multe premii! Esti o invingatoare indiferent de locul ocupat!