Rapid a câștigat Cupa orașului Murfatlar la fotbal

957
Ediția 2011 a Cupei orașului Murfatlar la fotbal s-a încheiat odată cu disputarea finalelor.
Competitoarele au fost Perla Murfatlar Juniori, Amatorii, Rapid Murfatlar, Speranța Siminoc, Cartierul de Vest și Renașterea. Pentru a da valoare competiției, în paralel, s-a desfășurat și un campionat de old boys, cu următoarele echipe: CSCT Agigea, Poliția Constanța, Municipal Constanța, Alpha, Armonia și echipa gazdă, Perla Murfatlar Old Boys.
Câștigătoarea Cupei orașului a fost Rapid Murfatlar. Toate echipele participante au primit diplome, ocupantele locurilor I, II și III au fost răsplătite cu premii în bani, iar cei mai norocoși dintre suporteri au primit, la tombolă, un tricou personalizat cu textul "Cupa orașului Murfatlar la Fotbal - 2011".
Festivitatea de premiere a fost oficiată de primarul ora-șului, Gheorghe Cojocaru, or-ganizarea competiției apar-ținând Primăriei și Consiliului Local Murfatlar.