Reprezentație incredibilă data de Real Madrid

1065

Real Madrid a deschis scorul după numai 7 minute în meciul cu Leganes, din etapa a 11-a, prin Rodrygo, care a împins mingea în poartă din pasa lui Benzema. Un minut mai târziu, același Benzema a fost la serviciu, iar Kroos la finalizare.

În minutul 22, Real a primit penalty, după ce portarul Soriano l-a agățat în careu pe Hazard. Sergio Ramos a executat, dar portarul lui Leganes a apărat, însă arbitrul a decis repetarea loviturii, pontru că portarul nu a stat pe linia porții, iar Ramos nu a mai greșit.

În partea secundă, Modric a fost faultat în careu, iar Benzema a transformat penalty-ul. În minutul 90+1, Luka Jovic a reușit primul gol pentru madrileni și Real Madrid - Leganes s-a terminat 4-0.