Ribery, amendat cu 50.000 de euro după o altercație cu Robben

280

Mijlocașul echipei Bayern Munchen, Franck Ribery, a fost amendat cu 50.000 de euro, după ce a avut o altercație la vestiare, cu Arjen Robben, la pauza meciului cu Real Madrid, scor 2-1, în prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor, se arată într-un material apărut în Bild și citat de As.
Cei doi și mijlocașul Toni Kroos au avut o discuție aprinsă la finalul primei reprize în momentul în care Bayern Munchen beneficia de o lovitură liberă. Ribery a vrut să execute lovitura, însă Robben a cerut ca acest lucru să-l facă Toni Kroos.

Conform sursei citate, la pauza meciului, extrem de nervos, Ribery l-a lovit pe Robben, cei doi fiind despărțiți de Bastian Schweinsteiger.

Clubul Bayern Munchen nu a confirmat sau infirmat incidentul, apreciind că aceste lucruri trebuie să rămână în vestiare.