România CÂȘTIGĂ la pas întâlnirea cu Canada, din Fed Cup

114

Echipa României de Fed Cup s-a impus fără drept de apel în fața echipei Canadei. După prima zi, România conducea cu scorul de 2-0, iar în primul meci al zilei de azi, Irina Begu s-a impus în fața Katherinei Sebov.

În primul set Irina Begu s-a impus cu scorul de 6-2, în timp ce în setul al doilea s-a impus cu scorul de 6-4.

Odată cu punctul adus de Irina Begu, România conduce cu 3-0, iar ultimele două partide ale zilei se joacă doar pentru palmares, pentru că la general România a câștigat partida.

Acest meci va fi urmat apoi de întâlnirea dintre Sorana Cîrstea (38 WTA) și Bianca Andreescu (173 WTA). În partida de dublu se vor înfrunta cuplurile Ana Bogdan/Raluca Olaru și Katherina Sebov/Gabriela Dabrowski, dar, odată cu victoria Irinei Begu, se pot opera modificări în componența perechilor.