România U17 și U14, în frunte cu jucătorii Academiei Hagi

393
Zilele trecute, naționala U17 a României, pregătită de Nicolae Ungureanu și Daniel Gherasim, a întâlnit formația Albaniei, pe care a învins-o cu 3-0, la turneul internațional "Romania Trophy U17".

Drumul spre victorie a fost deschis de jucătorul Academiei Hagi, Răzvan Marin, în min. 23, celelalte două goluri fiind înscrise de George Pușcaș în minutele 70 și 71. Răzvan Marin a evoluat pe întreaga durată a întâlnirii, pentru tricolori evoluând în ultimele opt minute și un alt component al Academiei Hagi - Cătălin Toriște.

Pentru România U17 a fost al doilea joc la "Romania Trophy", precedentul disputându-se luni, contra Turciei, când jocul s-a încheiat la egalitate, 1-1.

10 jucători ai Academiei Hagi convocați la naționala U14

Pe adresa clubului constănțean a sosit o telegramă de convocare la lotul național U14 pentru 10 jucători: Cosmin Dur-Bozoancă, Andrei Vlădescu, Szabolcs Kilyen, Virgil Ghiță, Andreas Iani, Doru Dumitrescu, Ianis Hagi, Robert Grecu, Nicolae Cârnaț și Andrei Ciobanu. Cei 10 jucători vor efectua, în perioada 19-24 august, un stagiu de pregătire, la Mogoșoaia, ce va include și meciuri de verificare.