Săgeata, învinsă de Callatis în amicalul de la Năvodari

1650

Săgeata Năvodari a suferit o înfrângere, scor 1-2 (1-1), în meciul amical disputat, sâmbătă, pe stadionul "Flacăra", în compania Callatisului Mangalia.

Nou promovată în Liga a II-a, Callatis a dominat partida, și asta în ciuda golului marcat de gazde, în min. 7, prin Șamata. Echipa din sudul Litoralului a egalat în min. 35, prin Ungureanu (șut puternic de la 20 metri, bară gol), a ratat apoi alte mari ocazii, însă golul victoriei a venit în min. 80, Kamara (jucător din Sierra Leone) marcând cu un șut plasat de la 12 metri.

Săgeata (repriza I): Fl. Olteanu, Bold, Goșa, Fl. Popa, Costachi, V. Apostol, Șicu, M. Gheorghe, Samata, Borza, Jianu; (repriza a II-a): Gordin (Ariton), Bold, Goșa, Mișelăricu, Costachi, N. Crețu, L. Mihai, Vezan, Corcoveanu, D. Zaharia, E. Nanu.

Callatis: L. Marin, Cogali, Ferariu, Damian, Floricel, Kamara, Bolat, Cojenel, Calagi, Șt. Iordache, Ungureanu. După pauză, au mai fost folosiți Neagu, Bardu, I. Florea, Doicaru și Șt. Sandu.

Ieri dimineață, Callatis a plecat într-un cantonament de zece zile la Câmpulung Moldovenesc, unde va susține și câteva jocuri de pregătire.